درباره شرکت ماهیان خاویاری مروارید قروق تالش

شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری مروارید قروق تالش

در سال 1380،روزگاری که کارشناسان و متخصصان در سازمان شیلات ایران، امید و باور چندانی به شکوفایی صنعت پرورش ماهیان خاویاری در ایران نداشتند، عده ای سرمایه گزار در شهرستان تالش از استان گیلان، بالندگی و رشد این صنعت را باور داشته و با همت پشتکار موفق به تاسیس شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری مروارید قروق تالش به عنوان اولین شرکت رسمی و مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در ایران، شده و بلافاصله نسبت به احداث مزرعه و تاسیسات پرورشی در زمین های ساحلی شهرستان تالش اقدام نمودند.
مزرعه مروارید قروق فعالیت پرورشی خود را با دریافت ماهی دوساله از سال 1383 آغاز نمود و با توجه به عدم وجود دانش و تجربه مطلوب در آن زمان، همواره سعی نمود با بهره گیری تجارب روز دنیا و استفاده از روش آزمون و خطا و مهندسی معکوس، نسبت به پیاده سازی علوم پرورشی اقدام نمود.

از دریای خزر به عنوان اصلی ترین منزلگاه ماهیان خاویاری می توان نام برد. لذا بهره برداری این مزرعه از آب دریای خزرنه تنها موجبات زیست طبیعی را برای رشد ماهیان پرورشی فراهم می سازد، بلکه ورود ریز مغذی های معلق در آب دریا به استخرهای پرورشی، بر کیفیت محصول نهایی تاثیر شایانی داشته است.

شرکت ماهیان خاویاری مروارید قروق، با نگاه صفر تا صدی، توفیق داشته علاوه بر ایجاد فضای پرورشی ماهیان خاویاری با ظرفیت 50 تن گوشت و 3 تن خاویار در سال، نسبت به تاسیس مرکز تکثیر ماهیان خاویاری با ظرفیت یک میلیون بچه ماهی در سال، و همچنین ساخت و آماده سازی مرکز فراوری گوشت با ظرفیت یک تن در روز و فراوری خاویار با ظرفیت 100 کیلو در روز نیز اقدام نماید.

این مجموعه با برخورداری از سهام داران و سرمایه گزاران مقیم خارج از کشور که به صورت حرفه ای در مارکت خاویار فعالیت دارند، توانسته است سهم خوبی در صادرات خاویار پرورشی ایران در بازار جهانی و متعاقبا حفظ نام ایران در این بازار داشته باشد.

شرکت مروارید قروق با ایجاد بخش R&D ، همواره تلاش در ارتقاء سطح کیفی محصول، و همچنین دستیابی به مکانیزم جدید برای بهبود و بروز رسانی سیستم تولید و پرورش خود دارد.

موفقیت های شرکت مروارید قروق

 • 1 اولین مزرعه

  اولین مزرعه پرورش ماهی خاویاری در ایران

 • 2 اولین تولید کننده

  - اولین تولید کننده خاویار پرورشی با استفاده از آب دریای خزر در ایران

 • 3 اولین صادرکننده

  اولین صادرکننده خاویار پرورشی در ایران

 • 4 تولید و تکثیر

  تولید و تکثیر بچه ماهی خاویاری 260000 قطعه تا سال 1398

 • 5 6 تن تولید

  تولید خاویار پرورشی به مقدار 6 تن تا سال 1398

 • 6 4 تن صادرات

  صادرات خاویار به مقدار 4 تن تا سال 1398

 • 7 تولید و عرضه

  تولید و عرضه گوشت ماهی به مقدار 300 تن تا سال 1398

 • و...

  شرکت مروارید قروق

;
امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت